Zbavte se jednou pro vždy faldíků s těmito jednoduchými cviky na hubnutí břicha!

Woman doing sit-ups. Exercising and sweating.Jestli patříte k těm, kteří přes rok maskují břicho rafinovanými kombinacemi oděvů a s prvními mrazy se radují, že se mohou zabalit do zimní bundy nebo do kabátu, možná byste to měli zkusit vzít za jiný konec a zbavit se problému – tukových zásob na břiše. Nejen že jsou faldíky dosti neestetické, tuk ukládaný v této partii je především zdraví nebezpečný. A jak se ke krásnému bříšku propracovat? Zkuste mimo diety na ploché bříško kombinaci aerobní aktivity a doporučených cviků na jeho tvarování.

Hubnutí, nebo tvarování?

Než začnete plánovat, jak a kdy na sobě budete pracovat, je důležité se zamyslet nad tím, zda chcete opravdu hubnout, tedy spalovat přebytečný tuk v oblasti břicha, nebo jestli potřebujete břicho, na němž tuk nepřebývá, zpevnit, posílit, vytvarovat. Jde totiž o 2 odlišné věci a 2 odlišné přístupy ke cvičení.

Pro efektivní hubnutí můžeme doporučit jakoukoli pravidelně vykonávanou aerobní aktivitu – běh, chůzi, plavání, jízdu na kole nebo na bruslích – zkrátka jakoukoli aktivitu, při níž máme konstantně zvýšenou tepovou frekvenci v aerobním pásmu (své aerobní pásmo vypočítáte jednoduchým vzorcem 220 – váš věk, z toho 65 a 75 %). Pokud se tepová frekvence pohybuje v aerobním pásmu, tělo si bere energii právě z tuků a ty ubývají. Jakmile překročíme horní hranici aerobního pásma, tělo spaluje spíše cukry a hubnutí není tak efektivní. Aerobní aktivitě bychom se při hubnutí měli věnovat aspoň 3x týdně po dobu min. 45 minut.

Tvarování a posilování pro změnu spočívá ve vykonávání cviků zaměřených na konkrétní partii, v tomto případě na břišní svaly. Ideální je zkombinovat aerobní aktivitu s tímto cvičením, pokud ale potřebujeme svaly jen zpevnit, postačí toto cvičení.

Woman's Abs3 tipy na cviky, které vaše břicho změní k nepoznání

Protože cviků na posilování a tvarování břicha je mnoho, vybrali jsme pro vás 3 cviky, o které byste se neměli ošidit. Každý cvik opakujte 12-15x v jedné sérii, při cvičení provádějte vždy 3 série.

S nohama nahoře

Ne, nemyslíme tím, že byste si měli udělat pohodlí a hodit nohy nahoru. Pouze se usaďte na zem a lýtka si položte na postel, židli nebo cokoli jiného. Ruce si dejte za hlavu nebo je nechte položené volně podél těla. Cvik spočívá v zatínání břicha a zvedání pánve od země. Při zpětném pokládání pánve na zem je důležité, abyste se vraceli obratel po obratli.

Sedy-lehy našikmo

Sedy-lehy jsou základem veškerého posilování břicha a mají několik variací. Jednou z nich jsou šikmé sedy-lehy. Lehněte si na zem, pokrčte nohy a levou nohu položte na pravé koleno. Pravým ramenem se snažte přitahovat k levému koleno. Potom vyměňte strany. Vaše šikmé břišní svaly zaplesají radostí.

Nůžky jako na základce

Taky vás s nůžkami mučili na základní škole? Věřte, že to nebylo úplně od věci. Položte se na zem na záda a nechte ležet ruce podél těla. Zatněte břišní svaly a dejte nohy do vzduchu tak, abyste cítili tah břišních svalů. Dbejte na to, aby bedra byla stále na zemi. A kmitejte nohama ve vzduchu.

Další inspiraci na cviky na posilování a tvarování břicha můžete najít ve videu Olgy Šípkové, které máte možnost zhlédnout zde.
Chcete více informací o cvicích na břicho? Přečtěte si další informace jaké cviky pomohou na ploché břicho.

Upozornění na závěr

Základem efektivních cviků na posílení a tvarování břišních svalů je přibližování hrudníku k pánvi nebo pánve k hrudníku. Provádějte cviky pomalu a poctivě, ne rychle, abyste to měli za sebou a mohli jít dělat něco jiného. Výsledky by nebyly takové, jaké očekáváte.

Neschovávejte své břicho pod vrstvami oblečení. Zapracujte na něm podle potřeby, odhalte ho a pochlubte se s ním!